Agata Błaszkiewicz (Senior Director, People Services & Administration)

Wyjątkowe Relacje w Colliers


W 2017 i 2019 roku zostaliśmy wyróżnieni tytułem „Najlepszy Pracodawca” przyznawanym przez firmę doradczą Kincentric (dawniej AON). W roku 2019, 2021 oraz 2022 otrzymaliśmy tytuł Inwestor w Kapitał Ludzki. Otrzymują go firmy, które długofalowo budują zaangażowanie swoich pracowników, co owocuje ich lojalnością, większą motywacją i chęcią rozwoju. Co ważne, głównym kryterium oceny firm zgłoszonych do konkursu jest opinia samych pracowników. W specjalnej kampanii „Wyjątkowe Relacje” chcielibyśmy pokazać Wam 12 kluczowych wartości, wskazanych przez osoby pracujące w Colliers, za które cenią oni naszą firmę. To ważne cechy, które do firmy wnoszą sami pracownicy! To oni tworzą środowisko pracy, w którym chce się przebywać, Choć każdy z nas jest inny, pracuje na różnych stanowiskach i ma różne specjalizacje oraz zainteresowania.

Do akcji zaprosiliśmy naszych pracowników i ich pupili. Dlaczego? Bo zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają różne charaktery i nawyki, a mimo to mają ogromną zdolność adaptacji w różnych sytuacjach. Często właśnie to one wydobywają z nas to, co najlepsze!

Za jakie cechy pracownicy cenią Colliers?

Dzielenie się wiedzą
Kto pyta, ten… uczy się i zdobywa wiedzę. Pracownicy Colliers często zaznaczają, że bez względu na to, do kogo zwrócą się z pytaniem, zawsze otrzymają odpowiedź i merytoryczną pomoc. To jest szczególnie cenione przez nowych oraz młodszych stażem pracowników, którzy dopiero uczą się funkcjonować na rynku nieruchomości lub po prostu muszą odnaleźć się w nowym miejscu pracy. Dzięki pytaniom szybko zyskują nową wiedzę i umiejętności, otrzymują wsparcie ze strony bardziej doświadczonych kolegów oraz stają się częścią zespołu.

Wspieranie w rozwoju
W Colliers jesteśmy zwolennikami wszechstronnego rozwoju, dlatego też dajemy naszym pracownikom możliwość poszerzania swoich umiejętności poprzez szkolenia wewnętrzne, prowadzone przez innych pracowników, oraz zewnętrzne. Nic tak jednak nie rozwija, jak praktyka, czyli praca przy różnorodnych projektach i zadaniach. Dzięki współpracy pracownicy na różnych szczeblach uczą się od siebie nawzajem, także poprzez wspomaganie innych w rozwiązywaniu ich problemów i dzieląc się między sobą wiedzą i doświadczeniami.

Niezależność
W Colliers pracownicy mają dużą swobodę w działaniu. Powierzane im zadania mogą realizować w najwygodniejszy dla siebie sposób, biorąc za nie odpowiedzialność. Poza bardzo ogólnymi granicami, dotyczącymi np. wysokiej jakości usług, nie narzucamy sposobu wykonania zadania. Taka niezależność pomaga pracownikom rozwijać się i działać zgodnie z własnymi pomysłami, jest także jest bardzo doceniana.

Tolerancja
Różnimy się – na szczęście! To pozwala nam wzajemnie się inspirować, wymieniać poglądami i poszerzać horyzonty. Każdy z nas jest inny, a tym samym wyjątkowy, i takim może pozostać w otwartym i wyrozumiałym środowisku pracy, jakie mamy w Colliers.

Kreatywność
Lubimy tworzyć, zmieniać, ulepszać. Z optymizmem podchodzimy do nowych rozwiązań, także tych proponowanych przez pracowników. Wychodzenie poza schematy to nasza domena, czego przykładem może być choćby ta kampania. Dzięki „otwartym” głowom naszych pracowników powstają fajne pomysły i nietuzinkowe rozwiązania.

Empatia
To cecha, która w ankietach pracowniczych była jedną z najczęściej wymienianych. Dostrzeżenie w każdym pracowniku człowieka, jego emocji i potrzeb to coś, co nas wyróżnia. Rozumiemy, że każdy z nas ma swoje prywatne życie, które musi godzić z zawodowym, co niekiedy nie bywa łatwe. Wspieramy pracowników we wszystkich momentach – tych radosnych i trudniejszych. Przykładem takiego wsparcia jest 6 dodatkowych dni wolnych na opiekę nad dzieckiem dla pracujących rodziców. W ten sposób nie muszą oni wykorzystywać swoich dni urlopowych na niezaplanowane sytuacje.

Szacunek
Wzajemny szacunek to dla nas fundament w relacjach. Niezależnie od poglądów czy stanowiska, dbamy o to, by w innym pracowniku widzieć przede wszystkim drugiego człowieka.

Elastyczność
Colliers jest elastyczny w wielu wymiarach, np.: pod względem sposobu realizacji zadań czy czasu pracy. Każde działanie czy proces ma służyć pracownikom, klientom i firmie. Nie zamykamy się w schematach. Zawsze znajdziemy sensowne rozwiązanie dostosowane do danej osoby czy sytuacji.

Profesjonalizm
Dla naszych pracowników ważne jest, że pracują w firmie, która jest dobrą i cenioną przez klientów i pracowników marką, gwarantującą wysoką jakość usług i doradztwo poparte wiedzą i doświadczeniem. Dla własnego rozwoju ważne jest także otaczanie się profesjonalistami, a takich w Colliers nie brakuje.

Wspieranie się
Wspieramy się nie tylko w kwestiach zawodowych, ale również w prywatnych. W Colliers nikt nie zostaje sam ze swoimi problemami. Zawsze wspólnie szukamy rozwiązania i je znajdujemy. Takie poczucie wsparcia i zrozumienia pozwala łatwiej przejść przez trudne momenty.

Energia
Nie ma zadań niemożliwych – taki stosunek do pracy cechuje naszych pracowników! Ich pozytywna energia oraz chęci do działania przekładają się na twórczą atmosferę w firmie. Młodsi pracownicy, widząc swoich starszych kolegów z werwą podchodzących do nowych projektów, uczą się proaktywnego podejścia do działania, przejmowania inicjatywy i samodzielności, która w Colliers jest zawsze mile widziana.

Dobra atmosfera
To cecha, która zdobyła największą liczbę głosów w ankiecie. Składają się na nią wszystkie powyższe cechy i wiele innych. Bardzo dbamy o dobrą atmosferę na co dzień, bo to w jakim środowisku funkcjonujemy ma bezpośrednie przełożenie na nasz nastrój, stosunek do innych, na to jak wykonujemy swoje obowiązki. Przyjemnie jest znaleźć się w miejscu, gdzie ludzie są dla siebie życzliwi, szanują się, pomagają sobie. Miło też czasem oderwać się od pracy i wspólnie świętować lub zwyczajnie poprzebywać w swoim towarzystwie w luźniejszej atmosferze. Praca w firmie, gdzie jest miejsce na rozwój, ale także na zabawę, to przyjemność.

Jak wspominałam wcześniej, jedną z cech, za którą pracownicy cenią Colliers, jest wspieranie się. Przy okazji kampanii „Wyjątkowe Relacje” wsparliśmy tych, którzy dzięki swoim cechom pomagają nam być lepszymi ludźmi – zwierzaki ze schroniska w Korabiewicach.